Kim jesteśmy

Nie jesteśmy agencją nieruchomości ani marketingowym projektem firmy deweloperskiej. Tworzymy nowe na polskim rynku i całkowicie niezależne przedsięwzięcie, które ma ambicje stworzyć wielki bank wiedzy o Warszawie i jej mieszkańcach. Wierzymy, że nasze informacje – oficjalne lub nieoficjalne, ale zawsze prawdziwe – okażą się przydatne dla wszystkich, którzy szukają tu najlepszego dla siebie miejsca.

 

Sami kupowaliśmy i mieszkanie i dom i doskonale wiemy, jak żmudny jest proces wybierania najlepszej oferty. Ile zjada energii i czasu, których nie starcza na poznanie bliższej i dalszej okolicy. Dopiero potem zauważamy, że ważne jest nie tylko to, że dzieci mają blisko szkołę, ale jakie wyniki osiąga ona w ministerialnych testach, czy na klatce schodowej nasz pies co wieczór będzie się mijał z amstaffem, a w najbliższej bramie bawić się będą klienci całodobowego punktu sprzedaży alkoholu. Czy w letni wieczór damy radę otworzyć okno w apartamentowcu budowanym tuż przy zajezdni autobusowej, a za oknem nie zbudują nowej dwupasmówki, która dziś jest tylko jednym z wielu wariantów drogowców. No i przede wszystkim, czy policyjne rejestry potwierdzają stereotypowe wyobrażenia, czy na danej ulicy jest czy nie jest bezpiecznie.

 

Nie mamy wątpliwości – to, co otacza nasze mieszkanie jest w zasadzie tak samo ważne, jak jego wnętrze. We własnym domu możemy przesunąć ściany, obniżyć sufit, położyć nową podłogę – słowem zmienić wszystko. Na najbliższą okolicę nie mamy już żadnego wpływu.

 

Informacji dla Państwa szukamy nie tylko w ogólnodostępnych źródłach, ale także w urzędniczych szufladach. Chcemy, by wszystko, co o Warszawie i jego mieszkańcach wiedzą urzędnicy, było wiedzą powszechną. Nie jest łatwo, bo – jak wiadomo – kto ma informację, ten ma władzę i niektórym trudno się tą władzą podzielić. O ujawnienie jakich informacji walczymy przed sądem, w czym wspierają nas prawnicy Pozarządowego Centrum Dostępu do Informacji Publicznej – możecie o tym przeczytać tutaj.

 

Informacje, statystyki i komentarze, jakie tu gromadzimy, mają przede wszystkim pomóc wybrać najlepszą lokalizację osobom pragnącym kupić lub wynająć mieszkanie w stolicy. Ale mamy nadzieję, że zainteresują także tych, którzy po prostu lubią nasze miasto. Na wszelkie pytania i uwagi czekamy pod adresem: biuro@dobraulica.pl. Zapraszamy!